Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2012

Příspěvky

Mezinárodní field trial retrievrů bažantnice Pratr

13. 2. 2013

První Rossův field trial  proběhl 16.12. v bažantnici V Pratru v organizaci KCHLS: A byl pro nás úspěšný. Ross spolu se svou sestrou Miou postoupil do rozstřelu.  Po dohledání dvou kusů v rozstřelu bylo pořadí 1. Mia, 2. Ross.  I když pracoval pěkně,  nepřesná předávka nás možná stála lepší umístění. Ale rozhodně jsme nebyli smutní. Byl to můj i Rossův první start na takové akci a ráno jsme určitě tak vysoko nepomýšleli. A nakonec vítězství zůstalo v rodině. Foto je pouze ilustrativní.

 

 

WT finále Zahradiště

9. 10. 2012

 

finale-2012-012.jpg

První víkend v říjnu se uzavřela letošní workingová sezona.  Poslední WT letošního roku posuzovali Karai Czaba a Peter Novota. S Rossem jsme obsadili 3. místo ve třídě M. 

 

WT Best of Best (AT)

30. 9. 2012

Protože jsme skvěle bodovali na WT ve Stegersbachu, měli jsme možnost se zúčastnit finalé Rakouska ve WT. S malou dušičkou jsme tedy vyrazili předposlední zářijovou sobotu do Klamu. Posuzovali Andrea Böszormenyi, Stan Tweedy a John Drury. WT proběhli v téměř komorní atmosféře za účasti 12 týmů. Disciplíny nebyly úplně jednoduché, ale až na meší zaváhaní při dohledávce, kde jsme si vybrali i svou porci smůly, Ross zvládl vše dobře. Na závěr jsem si zkusili ještě náš první rozstřel v kariéře, ten už byl ale nad naše síly. Skončili

imag0793.jpg

 

WT Stegersbach (AT)

4. 9. 2012

V neděli 2.září jsme  si s Rossem  zkusili naše první WT v Rakousku. Vyrazili  jsme s Míšou Tomcovou, která  WT posuzovala jako jeden ze čtyř rozhodčích a strávili jsme příjemný víkend v Stegersbachu.  Počasí sice nebylo zcela ideální, v sobotu většinu dne pršelo a v neděli bylo pro změnu horko, ale WT byly zajímavé a nám se podařil husarský kousek. Ross při své  druhém startu ve třídě M , v konkurenci 21 psů a jako nejmladší, vyhrál !!!

 

wt--st--2-.jpg

 

 

SZVP Jankov u Benešova 22.7.2012

25. 7. 2012

 

102_6884.jpg

V neděli jsme s Rossem vyrazili na první loveckou zkoušku. Na doporučení Míši jsem se snažila "to tomu psovi moc nekazit". Rossovi kachny moc voněly, pracoval hezky a s chutí. Já jsem se taky držela doporučení.  Rozhodčí nás chválili  za slídění v rákosí a rychlou dohledávku.

Skončili jsme  v celkovém pořadí  na druhém místě a Ross získal  titul CACT.

 

Dovolená v Chorvatsku

16. 7. 2012

 

chorvatsko-2012-130.jpg

 

WT Třebíč

4. 6. 2012

Poslední WT v této části sezony proběhl v Třebíči, pro malou účast pouze ve třídách E a L. Ve druhé třídě měla Chs Arlet Star dvojí zastoupení, startoval ještě Rossův bratr Blue s Wolfgangem Harrerem. Blue třídu L vyhrál v rozstřelu , Ross byl čtvrtý.

 

Dummy trial

4. 6. 2012

12 a13. května uspořádal RS v Českých Budějovicích první dummy trial u nás.  Posuzoval Stefano Mrtinoli a Martin Incédi. Před víkendem byl ve čtvrtek a pátek doudenní trénink , který vedl Stefano. Byl to náročný víkend i díky počasí, v tréninku horké léto,  o víkendu pak chladno a déšť. Trénovalo se celý den, Stefano  nám  vysvětloval rozdíly mezi wt a trialem a také rozdíly v posuzování výkonů na těchto akcích. Prvního DT u nás se účastnilo jen několik odvážných. ale všem se akce líbila.  Přesto, že Ross při DT ukázal snad všechny necnosti, které má, prošli jsme úspěšně oba trialy a poté, co v neděli na poslední disciplíně vypadly čtyři týmy  jsme dokonce skončili na druhém místě .

 

 

WT Cup I Tábor

4. 6. 2012

 

wt-tabor-21-4-2012-001.jpg

 

 

Čtvrtý víkend v dubnu  se v Táboře uskutečnily WT, které posuzovaly zkušení Mark a Jamie Bettinsoni z  VB.  Pod jejich vedením proběhl také dvoudenní trénink ve čtvrtek a v pátek. Trénink byl jako vždy velmi zajímavý. Situace, které jsme procvičovaly byly  zaměřené na loveckou praxi, na field trialy.  Ve stejné duchu byly také postaveny working testy.  I když se úlohy v jednotlivých třídách na první pohled zdály náročnější, byly postavené srozumitelně  a pejskům většinou nedělaly žádné potíže. Také  Ross se kromě zaváhání na prvních dvou aportech, kde si "neodpustil" hraní s dummy přinesení za šnůrku , s úlohami vypořádal se ctí. Skončili jsme na  6. místě s 88/100.

 

Trénink se Stefaanem Bollenem

9. 4. 2012

1.4., proběhl pod záštitou RK seminář pro rozhodčí pod vedením belgického rozhodčícho a tranéra Stefaana  Bollena. Protože Steffano vlastní otce A -vrhu chs Arlet Star, nemohli samozřejmě chybět Míša s Miou ani já s Rossem.

V sobotu před seminářem byl pěkný trénink s dummy, dopoledne pro začátečníky, odpoledne pro pokročilé. Byli jsme zařazeni do druhé skupiny, což mě potěšilo a snad jsme ostudu neudělali. V neděli pak proběhl nácvik na field trial již se zvěří.  Stefaano na konkrétních disciplínach vysvětloval pravidla posuzování FT a hodnocení výkonů jednotlivých psů. Ze zvěře jsem měla trochu strach, přece jenom se zvěří necvičíme, ale ukázalo se, že Ross je zvěří nadšen a nejraději by vše přinesl sám.  Poskytli jsme tak chyby, na kterých Stefaano mohl ukázat způsoby penalizace :). img_8750--2-.jpg