Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2011

Příspěvky

WT Kostelní Střimelice

3. 1. 2012

Sezonu jsme po dvou nevydařených  startech, kdy jsme nedokončili shodně poslední disciplínu, nakonec uzavřeli úspěšně na WT organizovaných  RK. Ve třídě L  z  22 startujících psů obsadil Ross 6.-7. místě. Ross si opět zazlobil na první disciplíně a vůbec mě po celou dobu trochu napínal, ale nakonec to dopadlo. Uvidíme příští sezonu, snad se nám bude dařit lépe.

 

Výlet do Paříže

3. 1. 2012

Začátkem července jsme se vydali do Paříže, zkusit štěstí na světové výstavě a samozřejmě si také trochu prohlédnout město.  První den, kdy probíhal  šampionát Francie, jsme byli úspěšnější a Šejn získal ocenění C.A.C.S., druhý den na světovém šampionátu nás porazil pozdější světový vítěz, Šejn získal ocenění r. C.A.C.S. Paříž nezklamala, byla krásná.

sv-pariz-147.jpg

 

WT Cup III České Budějovice srpen

27. 8. 2011

 

wt-cup-iii.jpg

V polovině srpna jsme se s Rossem zúčastnili třetího WT Cupu letošní sezony. Posuzovali paní Rita Kökeny z Maďarska a pan Ton Buijs z Holandska. Počasí nepřekvapilo, bylo proměnlivé jako po celý tento rok, chvíli déšť, chvíli slunce. Disciplíny byli velmi zajímavé, hlavně v podání Tona Buijse, který u nás posuzoval poprvé, hodně zaměřené na praktické situace při lovu. Ross první tři disciplíny zvládl bez problémů, ale čtvrtá se mu bohužel nepodařila a poslední dummy nedohledal. Škoda, protože body z první tří disciplín 20, 19 a 18 dávali naději na pěkné umístění. Uvidíme příště .

 

WT Cup II České Budějovice

24. 7. 2011

 

ross.jpg

18.-19.6. se konala 2. část WT Cupu, tentokrát v Českých Budějovicích. WT tentokrát posuzovala česko- rakouská dvojice - pan ing Bohumil Kovář a pan Anastasios Keller. S Rossem jsme startovali dopoledne v třídě E - 3. místo 68 bodů z 80. Bylo to úspěšné vystoupení chovatelské stanice Arlet Star, protože první místo vyhrála sestra Mia, druhý o bod pak byl bratr Blue. Odpoledne jsme si pak zkusili třídu L, skončili jsme na 6. místě s 60 body z 80. 

 

  

 

Oblastní výstava Konopiště, den RK

9. 6. 2011

 

pesanek.jpg

 

V sobotu 28.5.2011 proběhla v pěkném prostředí parku v blízkosti restaurace Nová Myslivna Oblastní výstava Retriever klubu. Po propršeném pátku bylo příjemné počasí bez deště, odpoledne i slunečno. Škoda jen, že Chesapeak bay retrievrů bylo ještě méně, než obvykle. Ve třídě otevřené získal Šejn ocenění výborný1, Oblastní vítěz. Odpoledne pak v soutěži šampionů, kde se posouzovali přihlášení šampioni jednotlivých plemen společně získal titul Šampion šampionů.

 

V rámci výstavy jsme také představili working testy. Předvedli jsme několik cvičení, ukázku práce štěňat i zkušených psů. Zájemci si mohli sami vyzkoušet se svým pejskem marking. Snažili jsme se oslovit přítomné majitele a chovatele retrievrů. Snad se nám to podařilo.

 


 

 

 

Working testy Benátky nad Jizerou.

9. 6. 2011

Working testy Benátky nad Jizerou.

 

Třída E, 4. místo, 91/100, cena rozhodčích.

 

Krásné počasí, krásné prostředí v bývalém vojenském prostoru Milovice, čeští rozhodčí Martin Incédi a Martin Rytíř.

 

 

Sezona v plném proudu

1. 5. 2011

Ross již vyrostl a "workingová" sezona už je v plném proudu.  Na rozjezd trenink s maďarskou trenérkou p. Ritou Kökeny v Milovicích a na konci března trenink a první working test v Třebíči s Wolfgangem Harrerem a Barbarou Bachleitner.  V dubnu čtyřdenní akce - trenink a WT v Táboře s Markem a Jamiem Bettinsony.  S Rossem jsme absolvovali všechny treninky.            A v Táboře  i working test - první start ve třídě E.  Prošli jsme úspěšně, i když  mi Ross občas zabrnkal na nervy.

A tak budeme dále trenovat a zkusíme štěstí v květnu na WT v Benátkách n. Jizerou.

Fotky z akcí najdete  http://slabad.rajce.idnes.cz/, videa pak na youtube - adresa RetrieverSportCZ. Doufám, že vám budou líbit.